WELLNESS & SPA

Odpocznij
w Antycznym Dworze

Jednym z licznych atutów naszego hotelu jest możliwość skorzystania ze spa, ale nie tylko. Basen, 7 osobowe jacuzzi to atrakcja, z której nasi goście zapewne będą korzystać bardzo chętnie. Pobyt w tym miejscu pomaga dotlenić ciało, poprawić ukrwienie i rozluźnić mięśnie. To doskonała propozycja na wieczorny lub weekendowy relaks. Dodatkowe atrakcje dostępne w basenie to masażer karku. Basen ma wymiary 4mx9m, a jego głębokość to 1,40m.

Basen

Hotel Antyczny Dwór posiada w swojej ofercie basen którym można się rozkoszować niezależnie od pory roku.

Basen ma wymiary 9m X 4m, a jego głębokość to 1,40m.

Temperatura wody w basenie 29°C 

 

 

Jacuzzi

Latem można połączyć Jacuzzi z plażowaniem na naszej prywatnej plaży Słoneczny Brzeg.

Wytwarzane w wodzie bąbelki przyspieszają cyrkulację krwi w naszej skórze, co prowadzi do stymulacji usuwania toksyn z organizmu i zastąpienia ich tlenem i substancjami odżywczymi. Jednocześnie jacuzzi niweluje obrzęki nóg, zmniejsza ból ścięgien, więzadeł oraz stawów, a także napięciowego bólu głowy.
Temperatura wody 33°C 

Sauna Fińska ( dodatkowo płatna)

 • W saunie panuje wysoka temperatura 50 – 100 °C oraz niska wilgotność powietrza 10 – 15%, gdzie spędza się od kilku do kilkunastu minut ( najczęściej 15 minut ) , stosuje się również esencje zapachowe bazujące na ziołach leczniczych.
  Cennik Sauny znajduje się w recepcji Hotelu.


  Kąpiel w Saunie Fińskiej z dodatkiem olejków:

 • pomagają w niwelowaniu skutków codziennego stresu,
 • pobudzają krążenie krwi w naczyniach obwodowych,
 • zmniejszają bóle reumatyczne i mięśniowe,
 • działają relaksacyjnie i wializująco na psychikę,
 • usuwają zmęczenie i bezsenność,
 • umilają pobyt w saunie każdemu z nas,

Grota Solno - Jodowa

Mikroklimat wytwarzany przez sól w grocie jest w pełni porównywalny z mikroklimatem morskim. Stężenie jodu w jaskini solnej odpowiada stężeniu jodu nad morzem podczas sztormu. Podgrzewana sól paruje, jonizując ujemnie powietrze, nasyca je mikroelementami takimi jak :jód , sód,wapń, magnez, potas, brom, żelazo,selen,mangan,cynk,miedź oraz sprawia, że możemy odczuwać pozytywny wpływ bryzy morskiej bez konieczności wyjazdu nad morze. Groty solne zachwalane są jako idealne dla zdrowia. Nie wszyscy jednak mogą z nich korzystać.

Seans w grocie solnej ma leczniczy wpływ przede wszystkim na nadciśnienie, niedoczynność tarczycy, choroby sercowo-naczyniowe. Jest szczególnie zalecany przez kardiologów pacjentom po stanach zawałowych.
Grota solna ma również korzystny wpływ na wszelkiego rodzaju nerwice, stany przemęczenia i spadki odporności organizmu. Dzięki estetycznie zaprojektowanemu wnętrzu i odpowiednio dobranej relaksacyjnej muzyce seans w grocie solnej to prawdziwa przyjemność.

Łaźnia Parowa

 • W łaźni parowej ćwiczą się m.in. naczynia krwionośne. Wysoka temperatura 40°C – 50°C oraz panuje wilgotność sięgająca nawet 100% przyśpiesza krążenie , pobudza pracę serca. Rozszerza też naczynia krwionośne, które następnie ( w momencie schładzania organizmu w trakcie przerw) kurczą się. Taki trening: rozszerzenie – kurczenie wzmacnia je.

  Przydatne porady:

 • Przed wejściem należy zmyć makijaż
 • Chłodzenie powinno trwać tyle samo co pobyt w saunie.
 • Przed wizytą i po wizycie w łaźni parowej należy wypić sporą ilość wody.
 • Nie wolno korzystać z łaźni po spożyciu alkoholu ani tuż po posiłku. Lepiej też zrezygnować z kawy.
 • Po seansie w łaźni parowej bardzo korzystnie działa drzemka.

Bądź - Aktywny | Aktywna

Na terenie naszego Hotelu znajduje się piękny ogród oraz Plaża. Można spędzić czas aktywnie na świeżym powietrzu.
Posiadamy również siłownie lecz w chwili obecnej trwa jej remont.

Bicze Wodne

Bicze wodne stanowią formę masażu wodnego , a ze względu na temperaturę wody używanej do masażu rozróżnia się bicze zimne, gorące i zmiennocieplne. Bicze mogą być wykonywane na całym ciele lub częściowo np. bicze kolan,ud. Bicze ze względu na ciśnienie strumienia wody oprócz działania termicznego mają bardzo silne działanie mechaniczne. Bicze wodne całkowite wpływają stabilizująco na autonomiczny układ nerwowy, pobudzają krążenie i oddychanie przez przemianę materii. Z reguły przez 1-2 min. stosuje się wodę o temperaturze około 40°C potem przez 20-30 sek. wodę o temperaturze około 20° C lub niższej. Zabiegi w takim układzie powtarza się dwa razy. 

 

Drink Bar

Bar z drinkami za dodatkową opłatą.

Adres

Rudna Mała 409 ,
36-054 Rudna Mała

Telefon

17 859-58-15

728 830 181

Sledź Nas

Zapisz Kontakt

plansza-informacyjna-PFR-poziom-768x112

Copyright © 2021. All Rights Reserved. Molly Ollie Design